Суббота, 20.04.2024, 16:04


Вы вошли как Гость | Группа "Гости"
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Живой звук

Універсальний комп'ютерний
комплекс
з програмним забезпеченням
Живий звук


Універсальний комп'ютерний комплекс (УКК) з корекційно-розвиваючою програмою "Живий звук" призначений для ефективного розвитку мовлення та когнітивних навичок дитини, що має сенсорні та інтелектуальні порушення. Особливе місце в ідеології технічного та методичного забезпечення вирішення проблеми розвитку мовлення займає розвиток наочного мислення, ігрової та пізнавальної діяльності дитини.
Програма "Живий звук" включає в себе спеціально підготовлений набір навчально-корекційних підпрограм, які спрямовані на допомогу дітям, що мають порушення мовлення різного ступеню тяжкості та походження.

Використання УКК з програмою "Живий звук" дає можливість розвивати мовлення, комунікативні та когнітивні навички дитини, включаючи її в ігрову та пізнавальну діяльність.
Програма "Живий звук" дозволяє вести базу даних, фіксувати дані про учнів, характеристики слухового сприймання та мовлення кожного учня, зберігати зразки мовлення тощо.
Навантаження корекційно-розвивального характеру у програмі "Живий звук" несуть 12 підпрограм-модулів. Усі модулі програми поділяються на чотири групи:

Вправи з розвитку слухового сприймання спрямовані на розвиток навичок виявляти, розпізнавати навколишні мовленнєві та немовленнєві звуки, орієнтуватися у просторі, розвиток слухової пам'яті та уваги, здатності ідентифікувати звук з предметом, об'єктом, що звучить, розпізнавати ритміко-інтонаційні особливості та фонетичні характеристики мовлення.

Домовленнєві вправи направлені на розвиток мовленнєвого дихання, голосу дитини, ритміко-інтонаційної сторони мовлення, здатності аналізувати інформацію.

Мовленнєві вправи безпосередньо пов'язані з формуванням мовлення - звуковимовою, говорінням, читанням, розвитком самостійного зв'язного мовлення, навичками спілкування.

До групи розвивальних вправ можна віднести всі без винятку модулі програми "Живий звук". Особливого значення набувають завдання, пов'язані зі стимулюванням різноманітних операцій логічного мислення, а також ті, що активізують діяльність самої дитини, що забезпечує стійкий інтерес до цієї програми маленьких користувачів. Значна увага приділяється такій інтелектуальній діяльності як формування здатності миттєво встановлювати асоціативні зв'язки між словами, прогнозувати мовлення.

Практично в усі модулі закладена можливість працювати над розвитком пам'яті (образної, дійової, словесно-логічної) дитини.

Крім того, працюючи в будь-якому модулі педагог може поставити цілі:
  • ознайомлення з навколишнім;
  • розвитку емоційно-вольової сфери дитини.
Комп'ютеризація спеціальної освіти передбачає, як можливість ефективної корекції конкретних психічних чи фізичних порушень, так і загального розвитку дитини.

Універсальний комп'ютерний комплекс з навчально-розвиваючою програмою "живий звук" втілює вимоги до сучасних комп'ютерних технологій педагогічної корекції функціональних обмежень, пов'язаних з недорозвитком мовлення і вже 5 років використовується сурдопедагогами та логопедами в дошкільних установах, школах-інтернатах, різноманітних центрах реабілітації.

Практика показує, що зазвичай використання універсального комп'ютерного комплексу з програмою "Живий звук" викликає неабияку цікавість у дитини. При цьому батьки дитини мають можливість навчитись самостійно і кваліфіковано здійснювати підготовку дитини до навчання в загальноосвітній школі та проводити навчально-корекційні заняття з дитиною з особливими освітніми потребами в доиашніх умовах.

До складу УКК входить персональний комп'ютер (стаціонарний чи ноутбук) з інтерфейсними пристроями (акустична стереофонічна система, мікрофон, відеокамера, принтер), а також програмне забезпечення "Живий звук" з набором спеціальних корекційних і розвиваючих вправ (модулів) та тематичних додатків з різноманітними дидактичними матеріалами.

Комп'ютерна програма "Живий звук" працює з опреаційними системами: Windows 98, Windows XP, Windows Vista двома мовами: російською та українською.

Універсальний комп'ютерний комплекс та програма "Живий звук" рекомендована Науково-методичною комісією ради з питань освіти та науки України для використання в навчально-виховному процесі у спеціальних закладах (для дітей з порушеннями слуху і мовлення, затримкою психічного розвитку) як засіб формування звуковимови, розвитку слухового сприймання, мовлення, пам'яті, образного і словесного мислення (Протокол 34 від 28.12.2005 р.).



г.Киев, ул.М.Берлинского, 9
044-536-17-86